Szymańska pierwsza w Pucharze Świata

14.09.2010 00:00 WiZ
Modelarze z całej Europy znów przyjęli zaproszenie od raciborskich pasjonatów.

W zawodach w kategorii open startowało 33 zawodników z Polski, Słowacji, Rumunii, Czech i Ukrainy. W kategorii juniorów wystartowało 6 zawodników z Polski, Rumunii i Słowacji.

12 września w miejscowości Dzielnica, 20 km od Raciborza, odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Modeli Swobodnie Latających w klasie F1E Governor’s Cup, zaliczanych do Pucharu Świata FAI, oraz X Ogólnopolskie Zawody o Puchar Polski. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii open Marek Łysakowski zajął dziewiąte miejsce, a juniorka Katarzyna Szymańska była dziesiąta. W Pucharze Świata w kategorii juniorów Katarzyna Szymańska wywalczyła 2 miejsce. W równolegle rozgrywanym Pucharze Polski senior Marek Łysakowski zajął czwarte miejsce. Katarzyna Szymańska była pierwsza w kategorii juniorów.