Rakiety w rękach amatorów

14.09.2010 00:00 WiZ
Zwycięzcami zawodów w poszczególnych kategoriach zostali: Sylwia Adamczyk, Mateusz Martyniak i Michał Kalinowski.

3 września w Kuźni Raciborskiej odbył się finał III Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego Kuźnia Raciborska Cup 2010. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach: juniorek, juniorów i seniorów. Pierwsze miejsce w kategorii seniorów zajął Mateusz Martyniak, który w finale pokonał Marka Kubika 2:1 (6:4, 4:6, 6:2). W drodze do finału triumfator zawodów w półfinale pokonał Marka Płocidema również 2:1 (1:6, 6:3, 6:3). W drugim półfinale turnieju seniorów Witold Kubik przegrał ze swoim synem Markiem Kubikiem 1:2 (1:6, 6:4, 3:6). W meczu o trzecie miejsce Witold Kubik wygrał z Markiem Płocidemem 2:0 (6:2, 6:4). W kategorii juniorek pierwsze miejsce wywalczyła Sylwia Adamczyk. Wśród juniorów najlepszy okazał się Michał Kalinowski. Turniej rozgrywany był pod patronatem posła Tadeusza Motowidło.