Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Optymizm mimo porażek

14.09.2010 00:00 WiZ
KS AZS Rafako wygrało w turnieju tylko jednego seta, ale trener Galiński był zadowolony z postawy swojego zespołu.

11 września w hali Rafako odbył się siatkarski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach udział wzięły drużyny beniaminka PlusLigi Farta Kielce, pierwszoligowego MKS MOS Będzin, czeskiej drużyny VK Slavii Havířov, oraz gospodarzy KS AZS Rafako Racibórz.

W półfinałach Będzin pokonał 3:0 gospodarzy KS AZS Rafako, a w drugim meczu Fart Kielce pokonał Slavię 3:2. Turniej wygrał Fart, który pokonał w tie-breaku 15:9 MKS MOS Będzin. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Slavii Havirov, wygrywając z Rafako 3:1.

Z przebiegu zawodów był zadowolony Witold Galiński, trener KS AZS Rafako. – Chociaż graliśmy z zespołami o jedną i dwie klasy lepszymi, to pokazaliśmy się z dobrej strony. Pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki. Nie spodziewałem się, że zagramy tak dobrze przed rozpoczynającym sie sezonem. Dałem pole do popisu wszystkim zawodnikom, a najbardziej zaskoczyła mnie forma Mateusza Włodarza, który był naszym najlepszym zawodnikiem w turnieju – dodaje Witold Galiński.

Mecz o 3 miejsce
Slavia Havirov - Rafako Racibórz 3:1
(25:23, 27:25, 24:26, 25:20)

Finał
Fart Kielce - MKS MOS Interpromex Będzin 3:2
(25:23, 25:23, 14:25, 23:25, 15:10).

(WiZ)

  • Numer: 37 (956)
  • Data wydania: 14.09.10