Sprintem

15.06.2010 00:00 red
Justyna Kasprzycka i Artur Noga jadą na Mistrzostwa Europy
Lekkoatletyka. Dwoje wychowanków Victorii Racibórz – lekkoatleci Justyna Kasprzycka i Artur Noga 19-20 czerwca wystartuje w II Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bergen. Justyna Kasprzycka startująca w skoku wzwyż awansowała do drużyny po swoim świetnym występie w Bydgoszczy, gdzie pokonała wszystkie rywalki, skacząc na wysokość 188 cm i ustanawiając rekord życiowy. Artur Noga na Enea Cup w Bydgoszczy zajął trzecie miejsce ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 13,55 sek na 110 m ppł. Oboje lekkoatleci są wychowankami trenera Karola Szynola. Wiele sukcesów w wieku juniorskim zawdzięczają jego fachowej opiece.

Mecz RTP Unia - reprezentacja Polski
Piłka Nożna. 15 czerwca piłkarki RTP Unia Racibórz zagrają w Zawierciu ostatni mecz z reprezentantkami Polski przed udaniem się na zasłużone urlopy. Spotkanie z kadrą Polski będzie okazją do uroczystego pożegnania trzech zawodniczek Unii, Pauliny Rytwińskiej i Kamili Dardy, które na jesień z różnych powodów już nie zagrają w mistrzowskim zespole.

UKS Krzanowice w finale MP
Siatkówka. W Półfinałach Mistrzostw Polski w mini siatkówce, które odbyły się 12 czerwca w Sulechowie. Siatkarki UKS Krzanowice zdobyły pierwsze miejsce i awansowały do finałów. Zawody finałowe odbędą się 3 września w Zabrzu. Zawodniczki UKS Krzanowice startujące w kategorii czwórek siatkarskich w gronie siedmiu drużyn z województw: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego zajęły pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw, mając zdecydowaną przewagę na parkiecie.

Awans do półfinałów
Siatkówka. Od 11 do 12 czerwca w Mysłowicach odbywały się Mistrzostwa Śląska Juniorek w siatkówce plażowej. Wśród 16 najlepszych par znalazły się dwie pary z UKS Krzanowice, które dopiero są kadetkami. W walce o awans do najlepszej czwórki pary siatkarek UKS Krzanowice musiały stoczyć bratobójczy pojedynek, z którego zwycięsko wyszła para Karolina Baron, Aleksandra Daniszewska. Barbara Otlik , Julia Siedlok zajęła 5-6 miejsce na Śląsku. Siatkarki z Krzanowic Karolina Baron, Aleksandra Daniszewska przegrały walkę o finał z aktualnymi reprezentantkami Polski dopiero w tie - breaku. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce i awansowały do półfinału mistrzostw Polski.
  • Numer: 24 (944)
  • Data wydania: 15.06.10