Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Artur Andrus odwiedził Racibórz

18.05.2010 00:00 (woj) (kozz)
Znany dziennikarz radiowy, artysta, poeta i prezenter wystąpił przed raciborzanami. 13 maja biblioteka przy ul. Kasprowicza w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” gościła u siebie Artura Andrusa.  
– Nigdy wcześniej nie byłem w waszym mieście. Niewiele też o nim wiem, poza tym, że żona mojego kolegi stąd pochodzi. Jadąc tu byłem pewien, że macie bibliotekę – mówił półżartem Artur Andrus. Artysta nie był zachwycony stanem dróg dojazdowych do Raciborza. Spodziewał się, że droga minie mu znacznie szybciej. Tuż po spotkaniu z publicznością w bibliotece musiał jechać do Krakowa, gdzie prowadzi audycję radiową.
 
– W przypadku większości moich występów jest tak, że przyjeżdżam na godzinę i zaraz muszę znów gdzieś jechać. Dziś też nie będę miał okazji zwiedzić waszego miasta. Mam nadzieję, że dowiem się czegoś o nim od widowni, która przyszła się ze mną tu spotkać – wyjaśnił dziennikarz.
 
Na pytanie, które z jego zajęć daje mu najwięcej satysfakcji odpowiedział: – zdecydowanie praca w radiu. Od tego zacząłem i na tym chciałbym skończyć. Wszystko inne zaczęło się dzięki pracy dziennikarza radiowego.
 
(woj) (kozz)
  • Numer: 20 (940)
  • Data wydania: 18.05.10