Mistrzowie Polski na macie

11.05.2010 00:00 WiZ
Zdobywając złoty medal Arek wywalczył sobie wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy które zostaną rozegrane w lipcu w Bośni.
9 maja w 18 Mistrzostwach Polski Seniorek, rozgrywanych w miejscowości Brójce, Sylwia Bileńska w kategorii 55 kg zdobyła tytuł mistrza Polski, wygrywając w finale z Sandrą Pachnik z WLKS Siedlce.

Od 1 do 2 maja w Radomiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach stylu klasycznym (Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17).

MKZ Unię Racibórz reprezentowało 5 zawodników: Arkadiusz Gucik 42 kg, Mateusz Oliwa 54 kg, Krzysztof Bańczyk 63 kg, Mateusz Wardenga 69 kg, Vadim Łaszewicz 76kg.  Najlepszy wynik osiągnął Arkadiusz Gucik w kategorii 46 kg, który w drodze do finału pokonał wszystkich przez przewagę techniczną. W finale zapaśnik Unii  stoczył ciężką walkę  o złoto z Przemysławem Wiśniowskim z Lidzbarka Warmińskiego wygrywając 2:0.

Vadim Łaszewicz stoczył 4 walki, z czego dwie wygrał i dwie przegrał kończąc turniej na 8 pozycji.