Nędza uległa tylko Lyskom

11.05.2010 00:00 red
Coca-Cola Cup 2010.
30 kwietnia na boisku Orlik 2012 UKS „Gracz” z Lysek był gospodarzem i organizatorem I etapu rundy eliminacyjnej XII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Coca-Cola Cup 2010. W wyniku rozgrywek do dalszego etapu awansuje tylko jedna drużyna. W turnieju uczestniczyć miały cztery gimnazja, jednakże drużyna z Rudnika nie dotarła na zawody. Wobec tego w turnieju udział wzięły drużyny z Nędzy, Jejkowic i Lysek.

Po losowaniu zmagania rozpoczęły gimnazja z Lysek i Nędzy. Pojedynek był bardzo wyrównany. Całe spotkanie można było podzielić na części, w których raz jeden, a raz drugi zespół przeważał, zdobywając jednobramkową przewagę, która błyskawicznie była niwelowana przez przeciwnika, strzelającego wyrównującego gola.

Drugi mecz pomiędzy gimnazjami z Jejkowic i Nędzy był bardzo dramatyczny i emocjonujący. Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem 2:0 jejkowiczan. Byli drużyną lepszą, dominowali w środku pola, zdobywając dwie efektowne bramki. Po przerwie coś nieoczekiwanego stało się z dotychczasowymi zwycięzcami. Wyszli na boisko zdekoncentrowani i rozluźnieni, pewni ostatecznego zwycięstwa. W ciągu niespełna 3 minut tak jak zdobyli, tak również stracili efektowne bramki. Po paru minutach przegrywali już 2:4. W drugiej połowie chłopcy z Jejkowic zdobyli kontaktową bramkę i wydawało się, że mecz zaczął się od nowa. Ale to tylko tak wyglądało. Do końca meczu stracili jeszcze dwie braki, ostatecznie przegrywając 3:6.

Okazało się, że drużyna Gimnazjum z Lysek, aby awansować do drugiej rundy, musiała wygrać z Jejkowicami różnicą 4 bramek. Wydawało się to niemożliwe, a jednak. Chłopcy z Lysek wyszli na boisko zmotywowani i pełni animuszu, w przeciwieństwie do swoich przeciwników. Zagrali doskonale w defensywie i skutecznie w ataku. Do przerwy prowadzili 5:0 i marzenia o drugiej rundzie stały się realne. Ta wiara wystarczyła. Lyski pokonały Jejkowice 8:0.