Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Bieg bez granic

04.05.2010 00:00 WiZ
Zwycięzcą Biegu Młodzieżowego na 3 km został Rafał Smoleń z ZSOMS Racibórz.
3 maja w Raciborzu odbył się „Bieg bez granic”, który składał się z Biegu Młodzieżowego na 3 km dla kobiet i mężczyzn, oraz Biegu Głównego na 10 km dla kobiet i mężczyzn.
 
Bieg Młodzieżowy na 3 km odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii młodzicy od 13 – 14 lat  i juniorzy młodsi dla kobiet i mężczyzn. Wzięło w nim udział 92 zawodników w tym 40 biegaczy z Czech. W drugim biegu otwartym dla wszystkich wystartowało 213 uczestników.
 
W ramach promocji imprezy, swój udział zapowiedział Paweł Januszewski, olimpijczyk, mistrz Europy z Budapesztu 1998 roku w biegu na 400 m ppł. – Jestem w Raciborzu na zaproszenie moich znajomych Roberta i Beaty Szyjki oraz Piotra Morki. W Raciborzu byłem już 10 razy, ponieważ jestem chrzestnym Ani córki Roberta i Beaty. Z tym miastem najbardziej kojarzy mi się ze środowiska sportowego Kazimierz Szynol, Roland i Krzysztof Mehlich, płotkarz Artur Noga, którego widziałem tydzień temu przy okazji konferencji prasowej. Poznałem jeszcze Ryszarda Wolnego na olimpiadzie w Atlancie, a niedawno biegliśmy razem w biegu ulicznym – powiedział  Paweł Januszewski.
 
Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywania jej zwolenników oraz integracja przygranicznej społeczności raciborsko-opawskiej poprzez upowszechnienie masowej rekreacji biegowej.
 
WiZ
  • Numer: 18 (938)
  • Data wydania: 04.05.10