Staranowani przez Bawoła

27.04.2010 00:00 red
Po tym zwycięstwie  LKS Start Pietrowice Wielkie zrównał się punktami z liderem Gosławem Jedłownik i zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi okręgowej.
Mecz ligi okręgowej rozegrany 21 kwietnia w Pietrowicach Wielkich pomiędzy LKS Start Pietrowice Wielkie i LKS Krzyżanowice zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 3:1 (1:0). Po wyrównanym początku przewagę uzyskał zespół gospodarzy, który zdobył pierwszego gola w 10 minucie spotkania, po błędzie obrońcy gości. Strzelcem pierwszego gola dla Pietrowic Wielkich był Łukasz Bawoł, wykorzystując błąd obrońcy, który za lekko podał piłkę do swojego bramkarza. Drużyna Startu prezentowała się lepiej na boisku, była drużyną poukładaną i stwarzała sobie więcej sytuacji podbramkowych. Zespół gospodarzy uzyskiwał coraz większą przewagę, co przyniosło efekt w postaci następnych bramek. W 56 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Moskal, który dobił strzał Łukasza Bawoła z najbliższej odległości. Na następną bramkę kibice nie musieli długo czekać, bo 8 minut później drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Łukasz Bawoł na 3:0 dla Startu Pietrowice. Jedynego gola dla gości strzelił w 85 minucie Josef Vanećko, po błędzie obrońcy Pietrowic.

LKS Start Pietrowice Wielkie – LKS Krzyżanowice 3:1(1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Bawoł 10, 2:0 Marcin Moskal 58, 3:0 Łukasz Bawoł 66, 3:1 Josef Vanećko 85.

LKS Start Pietrowice Wielkie:
Michał Tumula, Szymon Sachs, Zdzisław Marszolik, Mateusz Górny (Damian Janecki 79), Kamil Pierchała, Paweł Filip, Dawid Gołdyn,  Jacek Kosiba, Dariusz Binek (Grzegorz Taradejna 66), Łukasz Bawoł, Marcin Moskal (Michał Kozak 72).
Rezerwa: Marek Kurzydym, Rafał Drożdż, Łukasz Pytlik, Damian Janecki, Aleksander Bula. Trener Michał Brachmański

LKS Krzyżanowice:
Krzysztof Dudek, Adrian Kamczyk, Josef Vanećko, Arkadiusz Kühn (Łukasz Wochnik 35),  Leszek Ruszar, Mirosłav Śprynar, Dawid Bartek, Tomasz Strzelec (Krzysztof Szweda 75), Michał Zieliński, Jaromir Nadhajsky (Jacek Nowak 80, Waclav Bily.
Rezerwa:  Dawid Fichna. Trener Bronisław Reli

Sędziowie:
Sędzia główny: Wiesław Grobelny, asystenci: Zbigniew Słota, Dariusz Piaścik.

– To nie był nasz najlepszy mecz, były dwa tygodnie przerwy, które wpłynęły negatywnie na zespół. Liczą się trzy punkty i z tego się cieszę. Założyliśmy, że w drugiej połowie zagramy bardziej pressingiem i trochę nam to wychodziło. – powiedział Michał Brachmański, trener LKS Start Pietrowice Wielkie.

– Przeciwnik był lepszy i wygrał zasłużenie. Pierwszą bramkę straciliśmy po błędzie obrony. Gdy strzeliliśmy bramkę na 3:1, to myśleliśmy, że możemy coś ugrać w tym meczu – stwierdził Bronisław Reli, trener LKS Krzyżanowice.