Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Ostatni gwóźdź do trumny Jastrzębia

06.04.2010 00:00 WiZ
Drużyna dziewcząt Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Raciborza zwyciężyła półfinał wojewódzki w piłce ręcznej i awansowała do najlepszej czwórki w województwie. W kategorii chłopców drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zajęła trzecie miejsce.
30 i 31 marca w Rudniku były rozgrywane półfinały wojewódzkie w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna ZSO nr 1 z Raciborza, która w finale pokonała II LO z Bielska-Białej 19:10 (9:4).
 
– Jestem bardzo zadowolona z tego sukcesu. Celina Lazar pociągnęła piłkę ręczną w I LO. Dziewczyny namawiają koleżanki grające w UKS Pietrowice Wielkie do uczenia się w  I LO i budują drużynę do rozgrywek szkolnych w piłce ręcznej. Janusz Obarymski także jest zadowolony, że wygrałyśmy półfinał wojewódzki i awansowałyśmy do finału – stwierdziła Anna Leśniak-Stęc, opiekun drużyny ZSO nr 1. 
 
W drużynie ZSO nr 1 występowała czołowa zawodniczka UKS Pietrowice Wielkie Katharina Kuroczik, która nie kryła zadowolenia z wygrania ciężkiego turnieju. – W półfinale było ciężko, zmieniliśmy ustawienia  i zaczęło wszystko funkcjonować. W meczu z Jastrzębiem przegrywałyśmy do I połowy 7:3, po przerwie odrobiłyśmy straty i wygrałyśmy spotkanie 10:9. Do ostatniej sekundy ważyły się losy meczu, na sekundę przed końcowym gwizdkiem przy stanie 9:9 Sandra Gwóźdź zdobyła bramkę z rzutu karnego dla naszego zespołu. W finale przeciwniczki były silnie fizyczne, wysokie i szybkie, ale my byłyśmy lepsze i po uporządkowaniu gry zdobyłyśmy wyraźną przewagę pod koniec meczu – powiedziała kapitan zaspołu z Raciborza.
 
Swoje dziewczyny z UKS Pietrowice Wielkie obserwował trener Joachim Wieczorek. – Dla nas awans do finałów wojewódzkich to największy sukces, jaki osiągnęliśmy z dziewczynami, które nareszcie poczuły smak zwycięstwa. Widać efekty półtorarocznej pracy z zespołem piłkarek UKS Pietrowice Wielkie, z których 6 zawodniczek gra w drużynie ZSO nr 1. W tamtym roku zajęliśmy 4 miejsce w półfinale województwa. Liczyłem, że będzie dobrze, chociaż w Jastrzębiu i Żorach są ligowe piłkarki ręczne – ocenił trener.
 
W kategorii chłopców drużyna ZSOMS zajęła trzecie miejsce wygrywając w decydującym meczu 25:16. – Po wygranym meczu w zawodach rejonowych z Kuźnią Raciborską 22:17, liczyliśmy na więcej. Myślałem, że wejdziemy co najmniej do finału w tych rozgrywkach. W pierwszych meczu decydującym o wejściu do finału drużyna ZSTiL Czechowice-Dziedzice była zespołem lepszym. Wiem, że grają tam koszykarze i było widać ogranie zawodników i dobrze wytrenowane niektóre elementy ręcznej. W meczu o trzecie miejsce byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Chcieliśmy coś ugrać w tych zawodach i nie graliśmy tacy spięci, co pomogło nam zagrać dobry mecz – stwierdził Maciej Pitry, opiekun ZSOMS Racibórz.
 
Mecze w kategorii dziewcząt
Mecze o wejście do finału
II LO Bielsko-Biała – LO nr 1 Żory 16:8
ZS nr 1 Jastrzębie Zdrój – ZSO nr 1 Racibórz 9:10
Mecz o trzecie miejsce:
ZS Jastrzębie Zdrój – LO nr 1 Żory 6:4
Finał - mecz o pierwsze miejsce
ZSO nr 1 Racibórz – II LO Bielsko-Biała 19:10
 
Końcowa kolejność turnieju:
1. ZSO nr 1 Racibórz
2. II LO Bielsko-Biała
3. ZST Jastrzębie Zdrój
4. ZS nr 2 Żory
 
W kategorii chłopców
Mecze o wejście do finału

ZSTiL Czechowice-Dziedzice – ZSOMS Racibórz 20:12
ZS nr 6 Jastrzębie Zdrój – ZS nr 2 Żory 14:13
Mecz o trzecie miejsce:
ZSOMS Racibórz – ZS nr 2 Żory 19:16
Finał - mecz o pierwsze miejsce
Czechowice-Dziedzice – Jastrzębie Zdrój 25:16
 
Końcowa kolejność turnieju:
1. ZSTiL Czechowice-Dziedzice
2. ZS nr 6 Jastrzębie Zdrój
3. ZSOMS Racibórz
4. ZS nr 2 Żory
 
WiZ
  • Numer: 14 (934)
  • Data wydania: 06.04.10