Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Teresa Okaj ma Złotą Odznakę

06.04.2010 00:00 ma.w
Polonistka z Zespołu Szkół Ekonomicznych, m.in. nauczycielka aktorki Magdaleny Walach, otrzymała na sesji rady powiatu Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Przekazała ją radna wojewódzka Ewa Lewandowska.
Odznaka dla Teresy Okaj przyznana przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Michała Czarskiego nosi numer 2000, co radna Lewandowska podkreśliła przekazując wyróżnienie. To druga osoba z powiatu raciborskiego odznaczona w tym roku przez sejmik, po Wojciechu Nazarko, który także był obecny nas sesji powiatowej.
 
– Jestem zaskoczona, że dostrzeżono mój skromny wkład. To podziękowanie dla szkoły i grona pedagogicznego. Do pracy motywują mnie uczniowie – mówiła Okaj. Podkreślała, że doceniono kultywowanie kultury słowa i tradycji patriotycznych. To ona uczyła m.in. aktorkę Magdalenę Walach, realizatora filmowego Zbyszka Bartosika czy odnoszących sukcesy w ogólnopolskim Dyktandzie Daniela Bożyńskiego i Piotra Wróbla oraz Elwirę Niewierę z ekipy twórców „Królika po berlińsku”, tegorocznej nominacji do Oscara.
 
(ma.w)
  • Numer: 14 (934)
  • Data wydania: 06.04.10