Michał otarł się o medal

23.03.2010 00:00 WiZ
Jedna porażka pozbawiła Michała Obruśnika medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych.
W Karpaczu od 5 do 14 marca odbywał się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski juniorów do lat 16 i 18. W zawodach dobrze spisali się juniorzy z Klubu Szachowego SILESIA Racibórz Aleksandra Wieczorek i Michał Obruśnik. Aleksandra Wieczorek, która startowała w grupie do lat 16 zajęła 18 miejsce i wypełniła normę na I kategorię szachową. W kategorii juniorów do lat 18 Michał Obruśnik, zajął 6 miejsce, przegrywając brąz dodatkową punktacją. W zawodach startowali zawodnicy, którzy zostali wyłonieni z eliminacji na kilku szczeblach, a stawkę uzupełniali medaliści Mistrzostw Europy i Świata oraz pierwszych pięciu z rocznika z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Do X rundy Michał jako jedyny nie przegrał żadnej partii pośród wszystkich uczestników, ta była pierwszą. Szkoda, tak się to ułożyło, że niosła za sobą utratę tytułu i brak medalu. Na pocieszenie pozostało Michałowi Obruśnikowi poprawienie swojego rankingu o 33 punkty, uzyskanie 2284 rankingu turniejowego i zapewniony awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski bez potrzeby kwalifikacji.