Faworyt do eliminacji olimpijskich

23.03.2010 00:00 WiZ
ZAPASY Arkadiusz Gucik w kategorii do 46 kg zdobył brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów.
Od 19 do 20 marca w Kostrzynie nad Odrą zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17 w zapasach w stylu klasycznym. Z MKZ Unia Racibórz startowało trzech najlepszych zawodników, którzy wcześniej wywalczyli sobie przepustkę na te zawody w Pucharze Polski rozegranym w Wałbrzychu. Najlepiej z unitów spisał się najbardziej doświadczony Arkadiusz Gucik, który w kategorii do 46 kg zdobył brązowy medal przegrywając tylko jedną walkę z zawodnikiem z Białorusi. Arkadiusz Gucik jest faworytem do wzięcia udziału w tegorocznych eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich młodzieży do lat 18. Krzysztof Bańczyk w kategorii do 63 kg uplasował się na 9 miejscu, a trzeci z zapaśników MKZ Unia Vadim Łaszewicz w kategorii do 76 kg ukończył turniej na dalszej pozycji.