Unitki z SMS-u wygrały turniej

23.03.2010 00:00 WiZ
VI Makroregionalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.
W turnieju, który odbył się 18 marca wzięło udział 96 zawodniczek, reprezentujących 12 drużyn z powiatu raciborskiego oraz Głubczyc, Kietrza, Kędzierzyna-Koźla i Rybnika. Zwycięzcą został ZSOMS z Raciborza, który w finale pokonał ZS Kietrz 1:0. W zwycięskiej drużynie grały dwie byłe zawodniczki RTP Unia Racibórz i cztery obecne, które są w drugim zespole Unii. Niespodzianką zawodów okazała się drużyna z ZSO 1 z Raciborza, która w walce o 3 miejsce przegrała z mistrzem Opolszczyzny ZSO Głubczyce 0:1 i ostatecznie zajęła IV miejsce. Do grona faworytów zaliczane były zespoły z Kietrza, ZSOMS z Racibórz oraz drużyna z Głubczyc, która już dwukrotnie zwyciężyła w turnieju.

– Przyjechaliśmy na turniej grać i czas pokaże jakie zajmiemy miejsce. Ze składu, który wygrał w tamtym roku zostały tylko trzy zawodniczki, najlepsza z tamtej drużyna skończyła już szkołę, co nie przeszkadzało nam zdobyć mistrzostwo Opolszczyzny. Dziewczyny nie grają w żadnym klubie, chodzą do klasy sportowej i grają z chłopakami – powiedział trener ZSO Głubczyce – Krzysztof Tokarz.

Na zawodach pojawiła się Daria Kasperska – wielokrotna reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet, zawodniczka mistrza Polski RTP Unia Racibórz i trenerka RTP Unia II OSiR Racibórz. Trenerka na turnieju szukała nowych talentów dla raciborskiej drużyny, która będzie uczestniczyć w mistrzostwach Polski do lat 16 i 19. – Znalazłam 5 zawodniczek, które dobrze się prezentują i mają potencjał do gry w naszej drużynie – podsumowała Daria Kasperska.

W trakcie zawodów został przeprowadzony turniej żonglerki. Bezkonkurencyjna okazała się Roksana Dziadek, odbijając piłkę 249 razy. Najlepszą bramkarką została Julia Klimek. Siedem trafień na swoim koncie zanotowała Małgorzata Dyląg, dzięki czemu została „Królową” strzelców. Najlepiej w meczu finałowym zaprezentowała się Katarzyna Sikawska, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Małgorzata Polnik. Nagroda Fair – Play powędrowała w ręce drużyny z Rybnika. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu. Nad całością czuwali Tomasz Bieliński i Krzysztof Złoczowski, nauczyciele wychowania fizycznego w ZSZ Racibórz.