Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pogromcy wygrali turniej

16.03.2010 00:00 WiZ
Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju finałowego była drużyna SP15, która straciła w dwóch meczach tylko 12 punktów.
12 marca w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się finał ligi szkolnej szkół podstawowych w minikoszykówce chłopców. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju finałowego była drużyna SP15, której opiekunem jest Izabela Kiersztyn. Drugie miejsce zajął zespół ZSP 1, który w decydującym meczu wygrał z SP 1 17:16. Trzecie miejsce przypadło SP 1, która nie wygrała żadnego spotkania w tych zawodach. Gospodarzem i organizatorem turnieju, które zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” była zwycięska drużyna z eliminacji – Szkoła Podstawowa nr 15. W ubiegłym roku zwyciężyła SP 8, która tym razem nie dostała się do turnieju finałowego.
 
– Od początku chciałam żebyśmy zwyciężyli. Po pierwszych meczach widziałam jak grają przeciwnicy i mogłam porównać ich poziom do tego co prezentuje nasza drużyna. Po wygranych eliminacjach wiedziałam, że zwycięstwo w finale jest bardzo realne. Część zawodników grała już w piątej klasie, co było widać po dojrzałej grze. Gdy SP 1 przegrała z ZSP 1, moi zawodnicy zbyt pewnie i lekceważąco podeszli do ostatniego meczu z SP 1 i zagrali bez zaangażowania – powiedziała Izabela Kiersztyn, opiekun drużyny SP 15.
 
Wyniki poszczególnych meczy:
SP 15 – ZSP 1 59:6
SP 1 – ZSP 1 16:17
SP 15 – SP 1 39:6
 
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. SP 15
2. ZSP 1
3. SP 1
 
WiZ
  • Numer: 11 (935)
  • Data wydania: 16.03.10