Dwa złota na macie

16.03.2010 00:00 WiZ
Dawid Ersetic w kategorii do 55kg i Mateusz Wolny w kategorii do 74 kg wywalczyli tytuły mistrzów Polski juniorów.
Od 12 do 13 marca w Zamościu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach, w których zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zdobyli dwa złote medale.

W finale Dawid Ersetic pokonał w dwóch rundach zawodnika Białorusi Andreia Khaliavitski. Mateusz Wolny w kategorii do 74 kg w finale wygrał w dwóch rundach z Łukaszem Charzewskim z Gryfu Chełm. Unia Racibórz w klasyfikacji drużynowej zajęła 6 miejsce.

Przypomnijmy, że tydzień temu w Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Kadetów, w którym Arkadiusz Gucik w kategorii do 42 kg zdobył złoty medal. Na Ukrainie w Miedzynarodowym Turnieju Juniorów Mateusz Wolny (74 kg) i Dawid Ersetic (55 kg) wywalczyli złote medale.