Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Co z tym naszym patriotyzmem?

24.11.2009 00:00
Radny Krzysztof Ciszek stawia na patriotyzm i jego propagowanie przez „przykład płynący z góry”.
W porządku obrad posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego znalazł się punkt dotyczący analizy realizacji zadań w zakresie kultury i sportu za pierwsze trzy kwartały 2009 roku. – Dużo mówi się obecnie o patriotyzmie, stawia się na patriotyzm, a mi w tym wykazie zabrakło imprez patriotycznych – zauważył radny Krzysztof Ciszek. – Te imprezy realizowane są w głównej mierze przez szkoły. Tu wymienione zostały imprezy, które powiat dofinansowuje – wyjaśniła kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Danuta Miensopust. – Może warto, by powiat zaangażował się czynnie w tego typu imprezy? – skwitował jej wypowiedź Ciszek.
 
Radny Krzysztof Ciszek zauważył również, że jeżeli chodzi o patriotyzm, to często brak jest przykładu płynącego z góry. – Mieliśmy uroczystość 11 listopada, na której obecne były szkolne reprezentacje ze sztandarami, ale nie widać przykładu z góry – nie ma dyrektorów szkół albo są ci sami, co zawsze – stwierdził. – Ja obowiązkowo chodziłam na pochody pierwszomajowe i chciałabym, by innym tego oszczędzono – odpowiedziała mu radna Alina Litewka-Kobyłka.
 
(JaGA)
  • Numer: 47 (919)
  • Data wydania: 24.11.09