Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Mariola pierwsza na mecie

11.08.2009 00:00
Mariola Krzemińska, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zdobyła złoty medal w triathlonie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w triathlonie odbyła się 2 sierpnia we Frydmanie w woj. małopolskim.
 
Zawodnicy w kategorii juniorów młodszych (16/17 lat) rywalizowali na dystansie 600 m w pływaniu, 15 km kolarstwa i 3 km biegu. W tej prestiżowej imprezie wystartowała 14-osobowa reprezentacja Śląska, a w jej składzie uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu reprezentujący AZS-AWF Katowice: Mariola Krzemińska, Natalia Rypel i Łukasz Tyc.
 
Najlepiej w zawodach zaprezentowała się Mariola Krzemińska, zdobywając złoty medal. Zawodniczka nie dała szans pozostałym rywalkom, prowadząc z kilkusekundową przewagą od początku pływania poprzez wyścig kolarski i bieg aż do samej mety. – Taka była taktyka rozegrania tych mistrzostw ustalona przez mojego trenera Michała Szłapkę. Miałam zamęczyć rywalki ostrym, mocnym tempem od początku zawodów i tak też zrobiłam. Czułam oddech rywalek na plecach, które zawzięcie goniły mnie w trójkę najpierw na rowerze, potem do końca na biegu. Nie dałam sobie jednak odebrać zwycięstwa, do końca dyktując tempo. Jestem bardzo zadowolona z wyniku i złotego medalu i myślę, że to dopiero początek mojej kariery w tej dziedzinie sportu – powiedziała Mariola Krzemińska.
 
W zmaganiach bardzo dobrze zaprezentował się także Łukasz Tyc, który w silnej stawce zajął siódme miejsce. W końcowej klasyfikacji Śląsk zajął drugą pozycję.
 
(asr)
  • Numer: 32 (904)
  • Data wydania: 11.08.09