Powrót do tytułu

30.06.2009 00:00
Szachistka Silesii Racibórz została mistrzynią Śląska na rozegranych w czerwcu Mistrzostwach Śląska.
14-letnia Aleksandra Wieczorek wywalczyła tytuł mistrzowski na rozegranych w Katowicach zawodach finałowych Śląskiej Ligi Seniorek. Zrobiła tam normę pierwszej kategorii.

Impreza odbyła się w szkole imienia Wincentego Witosa, trwała od 12 do 16 czerwca. Zawodniczka z  Raciborza uzyskała 7,5 punktu na 9 możliwych do zdobycia. Zdecydowanie wygrywała swoje pojedynki na szachownicy. To jej drugi tytuł mistrzowski, pierwszy zdobyła przed 3 laty. Reszta „silesian” uplasowała się w środku końcowej klasyfikacji. Druga po Wieczorek dziewczyna z Raciborza Paulina Suchanek w kategorii do 11 lat wywalczyła awans do półfinału Mistrzostw Polski. Trener naszej młodzieży Zbigniew Wieczorek zwrócił jeszcze uwagę na zdobywających szlify szachistów Jacka Nitychoruka i Kamila Kalinowskiego, którzy zaliczyli turniej w Katowicach.