Trzy medale naszych młodych zapaśników

30.06.2009 00:00
Grupa dzieci z raciborskiego klubu MKZ Unia Racibórz rywalizowała 6 czerwca w zawodach w zapasach stylu klasycznym o Grand Prix Krnova.
Trener Piotr Żurawik do Czech zabrał ze sobą trzech młodych zawodników, którzy stratowali w różnych kategoriach wagowych. Piotr Stachaczyński stoczył dwie walki w kategorii do 30 kg i stanął na trzecim stopniu podium. Rafał Jakonis stoczył 4 walki w kat. do 33 kg i również zdobył brązowy medal. Najlepiej z trójki raciborzan spisał się Krzysztof Jasiukajć dopingowany na zawodach przez swojego tatę. Młody zapaśnik wygrał 3 walki, jedną przegrywając, dzięki czemu zdobył srebrny medal w kat. do 28 kg.

Jestem zadowolony z występów moich zapaśników. Cieszy mnie fakt, że nie boją się wyjeżdżać na zawody i w nich startować, ponieważ taki wyjazd z pewnością jest stresujący. Dodatkowo udało się wszystkim przywieść do Raciborza medale – tłumaczy trener Piotr Żurawik.