Sukces Sylwii Bileńskiej

14.04.2009 00:00
W Wilnie na Litwie od 29 marca do 5 kwietnia odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów.

Zawodniczka MKZ Unii Racibórz, Sylwia Bileńska, osiągnęła bardzo wysokie V m. w kategorii Olimpijskiej do 55 kg. Nasza zawodniczka stoczyła trzy zacięte pojedynki, wygrywając z Włoszką Valentiną Minguzzi 1:1. Niestety w późniejszej, półfinałowej walce Sylwia uległa wynikiem 1:0 Ukraince Nataliy Synyshyn oraz przegrała stracie o brązowy medal z Aną Marią Paval z Rumuni. Ukrainka, z którą przegrała Sylwia, zajęła I m. w całym turnieju. Sylwia dobrym startem w Wilnie udowodniła, że stoi na wysokiej pozycji w tej kategorii wagowej. Mamy więc nadzieję, że zobaczymy ją na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.