Zwycięska Agnieszka

17.03.2009 00:00
Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski zostały rozegrane 14-15 marca na 25-metrowej pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W zmaganiach uczestniczyło wielu znakomitych i utytułowanych polskich pływaków na czele z mistrzami świata: Pawłem Korzeniowskim, Mateuszem Sawrymowiczem, Przemysławem Stańczykiem, Maciejem Hreniakiem, Krzysztofem Pielowskim. Właśnie bezpośrednia walka tych zawodników na dystansie 800 m stylem dowolnym była bez wątpienia wydarzeniem rzadko spotykanym na krajowych imprezach. Wyraźnie wygrał dobrze dysponowany Paweł Korzeniowski, który za uzyskany wynik w tej konkurencji (7.49,41) wywalczył sobie miano najlepszego zawodnika lubelskiego Grand Prix. Wśród pań wygrała Aleksandra Urbańczyk z Trójki Łódź.

W czołowej, nagradzanej 10-siątce najlepszych w końcowej klasyfikacji (dwa najlepsze rezultaty) znalazła się uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Raciborza, Agnieszka Ostrowska, która wywalczyła ósme miejsce. Podopieczna Piotra Generalczyka zdecydowanie wygrała na 200 m stylem klasycznym (2.29,83) oraz 100 m tym samym stylem (1.10,64). – To mój rekord życiowy i bardzo się cieszę z uzyskanego wyniku. Bardzo dobrze pływało mi się w Lublinie – komentowała Agnieszka. Startowała ponadto jeszcze w dwóch innych konkurencjach. Na 50 m st. klasycznym była druga (0.33,52), a na 200 m stylem zmiennym zajęła szóste miejsce (2.21,41).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się inny pływak trenera Generalczyka, Przemysław Gorczyca. Do zwycięstwa na 50 m stylem klasycznym (0.28,91) zabrakło mu 2 setne sekundy, a na 100 m „żabką” (1.03,37) tylko 27 setnych. Jednak wywalczenie dwóch drugich miejsc ma także swoją wymowę. Tym bardziej że w pokonanym polu pozostawił byłego mistrza Europy na 200 m st. klasycznym Sławomira Kuczkę. Przemek na 200 m st. klas. zajął ponadto czwarte miejsce (2.17,91).

W czołówce swoich konkurencji meldowali sie także inni nasi pływacy. Monika Marczak była piąta na 50 m st. klasycznym  (0.34,66) i siódma na 200 tym samym stylem (2.42,54). Natalia Poloczek na 100 m „żabką” wywalczyła szóste miejsce (1.15.73), a na 50 m – ósme (0.34,66). Krzysztof Gładysz był szósty na 200 m st. klasycznym (2.18,33), siódmy na 200 m st. zmiennym (2.10,25), ósmy na 50. klas (0.30,18) i dziewiąty na 100 m stylem klasycznym (1.06,30).