Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Potrzebni Mastersi

03.03.2009 00:00
14 lutego na pływalni w Poznaniu odbyły się IX Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski i Puchar Polski w pływaniu kategorii Masters. W zawodach nie zabrakło także reprezentanta naszego miasta.

Organizatorem pływackich zawodów był Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki, jak i Polski Związek Pływacki. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 300 zawodników z całego kraju. Zagościła również ekipa z Mołdawii. W sportowej imprezie bardzo dobrze zaprezentował się raciborzanin Mariusz Miczek, który wywalczył I m. na 50 m st. mot (0.27,77s), oraz I m. na 200 m st. mot. (02,35.80s). – Poziom pływackich zmagań był bardzo wysoki, czego świadectwem było pobitych kilka rekordów Polski. Cieszę się z osiągniętych zwycięstw, dzięki którym zdobyłem pierwsze punkty w Klasyfikacji Pucharowej. Kolejnymi zawodami, w których chcę wziąć udział będą Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy i Puchar Polski, które odbędą się 28 i 29 marca. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda się w naszym mieście zorganizować większą ekipę pływaków, chętnych do wzięcia udziału w zawodach. Udałoby się wtedy utworzyć w Raciborzu sekcję pływacką w kat. Masters – przyznaje Mariusz Miczek.

(asr)

  • Numer: 9 (881)
  • Data wydania: 03.03.09