Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Obrażają ludzi na stanowiskach

03.03.2009 00:00
Radny chciał zwrócić uwagę na cyberprzemoc, a starosta skoncentrował się na docinkach internautów

Radny powiatowy Krzysztof Ciszek poruszył na sesji temat cyberprzemocy. – Internauci doświadczają upokorzeń, szantażu – mówił. Starosta Adam Hajduk podchwycił wątek. – W sieci obrażają osoby na wysokich stanowiskach. Ale ja się tym nie przejmuję, bo nie zaglądam – stwierdził.

Radny zwrócił się do starosty o uzupełnienie powiatowego informatora (publikacji, którą starostwo wydało pod koniec roku) o infolinię o zapobieganiu cyberprzemocy. – Żebyśmy nie  przechodzili bokiem wobec zjawiska. Poprzez czaty i serwisy straszy się ludzi. Proceder narasta. Polem do przeciwdziałania są szkoły – mówił radny.

Starosta Adam Hajduk pomysł radnego określił mianem „wskazanej rzeczy“. – W Internecie bezkarnie można kogoś obrażać i zastraszać. To dotyczy osób na wysokich stanowiskach. Co prawda ja nie zaglądam i nie czytam, więc się nie przejmuję - skomentował z uśmiechem.

Hajduk zapowiedział, że poszuka fachowców, a może i  zorganizuje konferencję na ten temat. Odpowiedź  starosty wprowadziła radnego Ciszka w zdumienie. – Chciałem sprecyzować, że chodziło mi o ochronę młodzieży, a nie radnych czy urzędników – uzupełnił swoje wystąpienie.

(ma.w)

  • Numer: 9 (881)
  • Data wydania: 03.03.09