Mateusz Wanke z kolejny medalem

24.02.2009 00:00
13 i14 lutego odbył się turniej zapaśniczy Oslo Open w Norwegi.

W norweskich zawodach startowali zawodnicy z dziesięciu europejskich krajów. Polskę reprezentowało 9 zawodników, w tym dwóch z Raciborza: Mateusz Wolny kat 74 kg i Mateusz Wanke kat 66 kg. Mateusz Wolny niestety stoczył tylko jedną walkę, w której przegrał z dużo starszym i bardziej doświadczonym od siebie Rosjaninem Timerkhan Merzhoeu, po czym odpadł z turnieju i został sklasyfikowany na VIII m. Świetnie spisał się natomiast Wanke, który miał trzy ciężkie walki. Pierwszą wygraną z Szwedem Vicenzo Marci, kolejną z Rosjaninem Ravilem Galeevem, z którym przegrał 3.0, 1.0. Następnie pozostało Mateuszowi walczyć o brązowy medal z Norwegiem Mariusem Thommesenem, z którym stoczył zacięty trzyrundowy, zwycięski pojedynek, dający tym samym reprezentacji trzeci medal w zawodach. Należy podkreślić, że raciborscy zawodnicy są jeszcze juniorami i ciężko im się jest przebić w seniorskich turniejach. Cieszy jednak fakt, że już w tej najstarszej grupie wiekowej nie dają za wygraną walcząc medalowe pozycje. Mateusz Wolny i Mateusz Wanke dostali powołania na kolejny seniorski turniej w Serbi, który odbył się 20 - 21 lutego.