Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Odśnieżają, ale za szybko

24.02.2009 00:00
Mieszkańcy Starej Kuźni na zebraniu narzekali na nieodśnieżone chodniki.

Obecny na zebraniu Grzegorz Wita, zastępca dyrektora ZGKiM, wyjaśnił, że każdy właściciel posesji ma obowiązek usuwania śniegu z chodnika, położonego wzdłuż swojej nieruchomości. – My tym naszym traktorkiem odśnieżamy chodniki w głównych ciągach komunikacyjnych, od dworca kolejowego do tzw. Orła na osiedlu, oprócz tego chodnik wzdłuż szkoły przy Świerczewskiego – dodał Wita. Mieszkańcy pytali głównie o ul. Rudzką, Raciborską i Kozielską. – Ja trzy razy dziennie odśnieżam, a pług mi przejedzie i od razu mam to z powrotem, dlatego pytam, kiedy wasze służby jeżdżą. Poza tym jeżdżą za szybko – żalił się mieszkaniec ul. Kocura, przylegającej do ul. Rudzkiej. – Proszę pamiętać, że nie jeździ tylko jeden pług ZGKiM-u. Poza tym, my nie odśnieżamy ul. Rudzkiej i Kozielskiej, bo to należy do Powiatowego Zarządu Dróg w Rybniku. Ul. Raciborska jest w utrzymaniu Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu. My odśnieżamy tylko drogi gminne – zaprotestował Wita. Jego słowa potwierdził wiceburmistrz Bogusław Wojtanowicz. – Rozmawiałem z dyrektorem Szydłowskim z Powiatowego Zarządu Dróg, gdyż ludzie zgłaszali nam, że niektóre drogi są słabo przejezdne. Powiedział mi, że są w bardzo trudnej sytuacji, ciężko im nadążyć z odśnieżaniem. Te samochody istotnie jeżdżą szybko, żeby w jakimś stanie te drogi utrzymać. Czasami jedynym rozwiązaniem byłoby wywożenie tego śniegu, ale na to nikt się nie zdecyduje, ze względu na olbrzymie koszty – stwierdził wiceburmistrz.

(e.Ż)

  • Numer: 8 (880)
  • Data wydania: 24.02.09