RLPS - Żarty się skończyły - 1 runda play-off za nami

24.02.2009 00:00
Drużyny Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęły fazę play-off rozgrywek.

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice opuszczający sale gimnastyczne SP 18 i G3 mogli być zadowoleni. Obejrzeli pięć ciekawych i obfitujących w emocjonujące akcje meczów. I choć wyniki mogą tego nie potwierdzać – 3 mecze zakończyły się wynikami 3:0 – w rzeczywistości drużyny walczyły o każdą piłkę.

W pierwszym porannym meczu zespół Kreatorów tylko w 3 secie postraszył Lunatyków. Obrońcy tytułu po wygranej 3:0 pewnie zmierzają do awansu do półfinału. Rewanż za dwa tygodnie wydaje się być tylko formalnością.

Sensacyjny wynik osiągnęła drużyna CXT, skazywana na porażkę w meczu z rewelacją rozgrywek – drużyną Nowiny.pl, wygrywając spotkanie 3:2. Obie ekipy dzieliła przepaść w tabeli, ale w meczu o stawkę, gdy wielką rolę odgrywają emocje, wszystko może się zdarzyć. – Mieliśmy przez cały mecz problemy z przyjęciem, ale za to zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie dzisiaj w ataku, dobrze też zagrywaliśmy. Myślę, że to właśnie nasza dyspozycja w tych dwóch elementach zadecydowała o wygraniu spotkania – mówił po meczu kapitan CXT Maciej Wroński. Przyznał również, że niedawna wygrana w Pucharze Ligi z Lunatykami 2:0 oraz pojawienie się pełnego składu na play-off dała zespołowi wiarę w to, że mogą powalczyć o zwycięstwo z Nowinami.pl. Przy wyniku 3:2 dla CXT sprawa awansu do czwórki jest w dalszym ciągu otwarta. Zawodnicy Nowin z pewnością wyciągną wnioski z porażki i będą chcieli udowodnić swoją wartość. Rewanż zapowiada się więc pasjonująco.

Pierwszy z dwóch hitów kolejki pomiędzy drużynami El-Bis – Enter InstalMag wydawał się nie mieć zdecydowanego faworyta. Wielu kibiców upatrywało El-Bis jako pretendenta do awansu do półfinału, ale w ostatnich dwóch meczach miedzy tymi drużynami wygrywała drużyna Entera. Dzisiaj było jednak inaczej i po zaciętym i emocjonującym spotkaniu El-Bis wygrał spotkanie 3:0. – Mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu, w końcu stanowiliśmy drużynę na boisku i dysponowaliśmy pełnym składem. Potrenowaliśmy mocno ostatnie dwa tygodnie, co zaowocowało zgraniem i zrozumieniem zawodników na boisku oraz wolą walki. Celem drużyny jest w tym roku awans do finału, a tam wszystko może się zdarzyć – stwierdził Piotr Gonsior – rozgrywający i kapitan El-Bisu. Dodał, że w rewanżu spodziewa się ciekawego widowiska, ponieważ Enter dysponuje szeroką ławką zawodników i ma doświadczenie w rozgrywaniu trudnych pojedynków o stawkę.

Drugi hit kolejki pomiędzy drużynami Air-Team i Złotnikiem Chrzanowski zapowiadał się równie pasjonująco. Drużyny dysponują podobnym potencjałem, ponieważ po rundzie zasadniczej zajmowały odpowiednio 4 i 5 miejsce. Mecz przez pierwsze dwa sety był bardzo wyrównany i sety kończyły się na przewagi. W trzecim i jak się okazało ostatnim secie spotkania drużyna Złotnika nie pozostawiła złudzeń młodszych kolegom z Pszowa, wygrywając partię do 16 i cały mecz 3:0. – Skończyły się żarty i teraz jest gra o być albo nie być. Wykorzystaliśmy to, że przeciwnik jest mniej doświadczony, w ich drużynie było widać nerwowość. Zaryzykowaliśmy zagrywką, jak się umówiliśmy przed meczem, blok ustawialiśmy według założonej taktyki i przeciwnik zaczął się mylić – mówił po meczu kapitan Złotnika Daniel Siedlok. Przyznał, że drużyna nie popada w huraoptymizm, bo liga znana jest z tego, że różne wyniki się zdarzają. Potwierdził, że zespół nie wybiega w przyszłość myśląc już o przeciwniku w półfinale tylko poważnie przygotuje się do rewanżu.

W meczu o miejsca 9-11 walczyły ze sobą drużyny Walter-13 i Omerty. Spotkanie było bardzo zacięte. Omerta mogła wygrać ten mecz 3:0, ale zawodnicy Waltera-13 pokazali wolę walki i doprowadzili do tie-breaka. Ostatni emocjonujący set na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Omerty wygrywając spotkanie 3:2. W tej kolejce pauzował Budan-Zets Racibórz.

Mecze rewanżowe odbędą się 8 marca 2009 r. tradycyjnie w SP18 i G3.