Miesiąc pełen świetnej gry i wielu radości

17.02.2009 00:00
Luty był dla siatkarskiego klubu GS UKS Krzanowice owocnym okresem.

Zwycięstwo w ćwierćfinałach Mistrzostw Śląska Kadetek oraz triumf w Finałowym Turnieju III ligi Kobiet, to sukcesy w ostatnich meczach dziewcząt z Krzanowic.

Pierwszym ważnym lutowym turniejem, który odbył się w hali przy ZSO w Rudniku, były siatkarskie zmagania w ćwierćfinałach Mistrzostw Śląska Kadetek. Młode zawodniczki z GS UKS Krzanowice w ciągu trzech dni (9-11 lutego) walczyły o awans do półfinałów MŚ. Aby osiągnąć ten upragniony cel, krzanowiczanki musiały pokonać trzy silne ekipy ze Śląska. Zadanie to nasze siatkarki wykonały perfekcyjnie. – Trzeba przyznać, że w ćwierćfinałach dziewczęta spisały się znakomicie wygrywając wszystkie trzy mecze wynikami 3:0. Nie spodziewałem się tak dobrego występu, dlatego, że drużyna z Poręby była do pokonania, jednak składy z Tychów i Jaworzna prezentują już dobry poziom gry i spodziewałem się z ich strony większej walki. Awansując z pierwszego miejsca, będziemy także starać się o organizację turnieju finałowego MŚ. Warto podjąć się tej walki, ponieważ gra na własnym terenie, przy swojej publiczności, to zawsze dodatkowy atut – przyznaje trener ekipy z Krzanowic, Tomasz Kuziak.

Drugim ważnym sprawdzianem była rywalizacja w turnieju III Ligi Kobiet. Tu o zwycięstwo nie było już tak łatwo i od początku turnieju (13 lutego), po drugiej stronie siatki stanęły bardzo dobre siatkarki z drużyny KU AZS UŚ Katowice. Obie ekipy zafundowały zgromadzonym w rudnickiej hali kibicom ogromne, ponaddwugodzinne emocje. Po remisie w setach 2:2, w nerwowym tie-breaku to właśnie nasze siatkarki wykazały się większą odpornością psychiczną i konsekwencją w grze, wygrywając całe spotkanie wynikiem 3:2 (25:18, 23:25, 25:23, 13:25, 15:10).

W kolejnym dniu UKS, przegrywając jedynie trzecią partię, dość pewnie rozprawił się ze składem MKS Wodzisław Śląski wynikiem 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:19). –  W naszej drużynie trenują wszystkie zawodniczki i również staram się, aby każda z nich mogła trochę pograć i pobyć parę minut na parkiecie. W trzecim secie zdjąłem dwie podstawowe siatkarki. Mimo gry naszej rezerwy dziewczęta walczyły bardzo zacięcie, jednak przeciwniczki w końcówce partii, nieznacznie wygrały trzeci set – dodaje Tomasz  Kuziak.

15 lutego już nawet drużyna STS Victoria Lubliniec nie potrafiła zatrzymać rozpędzonych dziewcząt z Krzanowic i spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich 3:0 (25:20, 25:24, 25:21). W tabeli Krzanowice razem z Katowicami dzieliły tę samą zdobycz punktową, jednak stosunek małych punktów wyłonił Mistrza III Ligi, którym okazał się skład UKS-u. – Bardzo się cieszymy z tej niełatwej wygranej. Teraz czeka nas baraż ogólnopolski o II ligę, w którym udział wezmą cztery województwa. Poziom na pewno będzie o wiele wyższy, jednak naszym marzeniem było wejście do finału śląskiego. To się udało, a co teraz uda się wywalczyć dziewczętom, będzie jedynie ich zasługą, a każdy wynik sprawi wielką radość mnie – kończy trener z Krzanowic.