15-stka najlepsza

23.09.2008 00:00
Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2007/2008.

W kategorii szkół pdstawowych najlepszą na Śląsku została Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu. Na ten wielki sukces 15-stki zapracowało wielu uczniów, którzy startowali w biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, pływaniu, minisiatkówce i badmintonie. Zdobyli oni 190 pkt. Druga w zestawieniu szkoła z Mysłowic przegrała rywalizację z naszą placówką zaledwie o dwa punkty. Tym bardziej cieszy drużynowy sukces szkoły, gdzie dyrektorem jest Andrzej Ciesielski.

W klasyfikacji gimnazjów ósmą lokatę zdobyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Na 24. miejscu sklasyfikowano Gimnazjum nr 2. W rywalizacji szkół ponadginazjalnych dziewczęta Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczyły dziewiątą lokatę, natomiast chłopcy zakończyli poprzedni rok szkolny na siedemnastym miejscu.