Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pożegnanie lata w deszczowych klimatach

23.09.2008 00:00
Raciborzanie pożegnali tegoroczne lato z zespołem Pectus, zdobywcą sopockiego Słowika Publiczności.

Pogoda od dłuższego czasu w naszym mieście nie miała nic wspólnego z letnimi klimatami i w czasie imprezy zorganizowanej przez raciborski UM i RCK również słonko nie zdołało przebić się przez warstwę chmur. Lato pożegnało się z nami już na dobre, a pozostał jesienny deszcz i chłód, o czym przekonać mogli się uczestnicy koncertu zatytuowanego „Do widzenia lato”. – Nie jest aż tak źle. Gdy wracałam dziś z Warszawy, tam była ściana deszczu i miałam nadzieję, że w Raciborzu będzie lepiej i jest – mówiła dyrektor RCK Janina Wystub.

Impreza składała się z trzech części. Pierwsza była niezwykle taneczna i kolorowa, o co zadbały zespoły  Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło, czyli mażoretki Tęcza oraz grupy tańca nowoczesnego Skrzaty i Efekt. Zaprezentowały się one w zróżnicowanych i efektownych układach tanecznych i rozgrzały przybyłą na Rynek publiczność. Drugą część stanowiły występy grup działających przy Raciborskim Centrum Kultury: Perspektywy, Atlantydy, Zespołu Folkowego i Projektu Drzewo.

W czasie trzeciej, finałowej części koncertu, zaśpiewał natomiast tegoroczny zdobywaca Słowika Publiczności na sopockim festiwalu, czyli zespół Pectus. Ci, którzy wytrwali, mogli wysłuchać zwycięskiej piosenki zatytułowanej „To, co chciałbym ci dać”, w której teledysku nie zabrakło akcentu raciborskiego. Zadbała o to raciborzanka, Oriana Sojka, obecnie studentka łódzkiej filmówki, która zagrała w nim malarkę.

(JaGA)

  • Numer: 39 (858)
  • Data wydania: 23.09.08