Na cześć miasta

17.06.2008 00:00
Obchody 900-lecia Raciborza i promocja Euroregionu Silesia były okazją do zorganizowania tenisowych zmagań młodych sportowców.

Turniej Euroregionu Silesia dziewcząt i chłopców do lat 18 rozegrany został na kortach OSiR-u. Dodatkowo tenisowa rywalizacja 28 i 31 maja, toczyła się na kortach Rafako. Faworytem i triumfatorem turnieju głównego został Paweł Lewandowski z TKKF Rafako-Victoria, zdobywając tym samym Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Drugą pozycję i Puchar Prezesa MKS-SMS Victoria wywalczył Jakub Zielonka. III m. przypadło Marcie Galickiej, a IV m. Michałowi Rabczukowi.

Wśród dziewcząt w sobotnim turnieju do lat 18, najlepsza była Ania Molęda. II m. zajęła Gabrysia Deńca, a III m. Nicole Świerczewska. Tytuł najlepszej zawodniczki i Puchar Prezydenta zdobyła aktualna, brązowa medalistka Mistrzostw Śląska, Ewa Galicka, wygrywając w turnieju do lat 15 i pokonując nawet grupę chłopców. Turniej pocieszenia zwyciężył Kamil Monkiewicz, przed Grzegorzem Koziek, Kubą Bieleckim i Łukaszem Kowalskim. – Najmłodszym tenisistą był 8-letni Szymon Węgrzyn. Zawodnicy otrzymali puchary, upominki, okolicznościowe koszulki i dyplomy, a cały turniej zorganizowany został w ramach obchodów 900-lecia Raciborza – tłumaczy organizator, Henryk Swoboda. Turniej dodatkowo był okazją do poznania Euroregionu Silesia, a zawodnicy otrzymali promocyjne materiały i mapki.