Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Spotkanie z Józefem Henem

17.06.2008 00:00
Pisarz nie tylko opowiedział o swojej twórczości, ale także przeczytał zgromadzonym pierwszy rozdział swojej ostatniej powieści.

11 czerwca w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w MiPBP w Raciborzu zorganizowano spotkanie z powieściopisarzem, publicystą i scenarzystą, którym jest Józef Hen. Jego sylwetkę przybliżyła zgromadzonym Krystyna Komarek, która nie zapomniała przypomnieć, że książka gościa pt. „Mój przyjaciel król” w 2004 roku nominowana była do literackiej nagrody Nike.

Józef Hen jest autorem powieści i opowiadań wojennych i historycznych, wspomnień, książek współczesnych z wątkami politycznymi i erotycznymi, a także scenariuszy filmowych. Jego książki przetłumaczone zostały na 18 języków.

Nie była to pierwsza wizyta Józefa Hena w raciborskiej bibliotece. Odwiedził ją już w 2001 roku. – Co się od tego czasu zmieniło z mojego punktu widzenia?... Przybyło książek... – stwierdził pisarz.

Na spotkaniu Józef Hen zaprezentował przede wszystkim swoją ostatnią książkę, która pojawiła się 6 tgodni temu. – Proponuję przeczytać państwu pierwszy jej rozdział, wtedy zorientujecie się, o czym ona jest, po co mam opowiadać – stwierdził autor. – I wtedy będą pytania. Ja się pytań nie boję, boję się swoich odpowiedzi – zażartował.

(JaGA)

  • Numer: 25 (844)
  • Data wydania: 17.06.08