W Mistrzostwach pokazali klasę

03.06.2008 00:00
Z pięcioma medalami wrócili do Raciborza zawodnicy zapaśniczego klubu MKZ Unia z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W zapaśniczych Mistrzostwach Polski Juniorów, odbywających się 23-25 maja w Radomiu, wzięło udział 107 zawodników z 23 klubów. Wśród startujących klubów oprócz naszej krajowej czołówki, przyjechały również składy z Białorusi, Grodna, Niemiec i Szwecji. Tytuł mistrza Polski wywalczył w kat. do 96 kg Wojciech Zieziulewicz, oraz w kat. do 120 kg Kamil Błoński. Bardzo dobrze spisał się również Mateusz Wolny, który w kat. do
74 kg, zajął II pozycję. – Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego, drugiego miejsca, tym bardziej że poziom, jak przystało na Mistrzostwa Polski, był bardzo wysoki. Cieszy mnie wygrana z bardzo mocnym reprezentantem Białorusi, który startował w swojej karierze na Mistrzostwach Świata i Europy, a dodatkowo jest dwa lata ode mnie starszy. W finale miałem swoją szansę na zwycięstwo, zabrakło mi trochę siły po ciężkich walkach, jednak przeciwnik nie był łatwy do pokonania i również starszy o dwa lata – ocenia Mateusz Wolny. V m. w kat. do 66 kg wywalczył Piotr Żurawik, a w kat. do 84 kg, VIII lokatę zajął Wojciech Kudla.

– Jestem zadowolony z występu Mateusza Wolnego, który zaliczył dobry strat. Ma już osiągnięcia w młodszym roczniku i liczymy, że w przyszłych latach będzie już regularnie zdobywać dobre miejsca w swojej kategorii. Cieszy też występ Wojtka Zieziulewicza, który miał moment przestoju, jednak wreszcie się „obudził”, po kilku nieudanych zawodach. Jednak nie zapominajmy, że jest to wicemistrz Europy. W Radomiu stoczył dobre walki i zasłużenie wywalczył tytuł Mistrza Polski – analizuje trener, Piotr Szczeponiok.