Pierwsze punkty na przełamanie

06.05.2008 00:00
Zwycięstwo KP Unia Racibórz z Grunwaldem Ruda Śląska wynikiem 3:0.

Aż do maja sympatycy raciborskiej Unii musieli czekać na pierwszą wygraną swoich piłkarzy w rundzie rewanżowej.

Nasi zawodnicy pierwsze punkty zanotowali w meczu na wyjeździe, tym razem w Rudzie Śląskiej. Raciborzanie zaczęli pewnie i już w pierwszych minutach unici strzelili dwie bramki (5 min i 7 min), których autorem był Sebastian Kapinos. Przeciwników całkowicie pogrążyła akcja z 22 min, w której to Kamil Szałkowski bramką zakończył zespołową akcję lewą stroną boiska Jarosława Rachwalskiego i Patryka Podstawki. Korzystny wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego z Rybnika, Seweryna Elsnera. Warto podkreślić że po raz pierwszy w tym sezonie Unia zakończyła mecz bez straty bramki. Biorąc pod uwagę kolejnych rywali, Racibórz zmierzy się z przeciwnikami zajmującymi ostatnie lokaty w tabeli. Można więc być optymistą, jeśli chodzi o wyniki tych spotkań. Warunek jest jeden, ekipa Unii musi zagrać tak skutecznie jak w pierwszej połowie meczu z Grunwaldem oraz nie zlekceważyć żadnego przeciwnika. W środę unitów czeka wyjazd do Mszany, a w sobotę, 10 maja, na boisko przy ul. Srebrnej przyjedzie Polonia Marklowice. Oba spotkania rozegrane zostaną o 17.00.