Zwycięstwo z Czarnymi

22.04.2008 00:00
Piłkarki Unii zdobyły kolejne cenne ligowe punkty.

W ekstralidze kobiet RTP Unia Racibórz odniosła zwycięstwo nad piłkarkami z Sosnowca.

Zawodniczki KKS Czarni Sosnowiec uległy naszej ekipie 2:1. Pierwsza bramka dla Unii padła w 24 min kiedy do Wiśniewskiej ładnie dograła Mańczyńska i Patrycja sprytnym i precyzyjnym strzałem znalazła drogę do siatki. W późniejszej części obraz gry nie uległ zmianie i stroną dyktującą warunki były podopieczne trenera Trawińskiego. Unitki zdobyły jeszcze bramkę do „szatni”. W 45 min po prostopadłym podaniu za obronę Czarnych błyskawicznie do piłki doszła Ania Sznyrowska i strzałem z 16 m, mimo nie najłatwiejszej sytuacji, pewnie posłała piłkę do siatki.

Po przerwie, przez 20 min inicjatywa nadal należała do unitek, jednak widoczny był brak kontuzjowanych zawodniczek środka pola: Marty Sęgi oraz Izabeli Doleżych (kontuzjowana również Paulina Kawalec). Później śmielej zaatakowały przyjezdne i  w 63 min Drozdowska zdobyła kontaktowego gola dla Czarnych. Na szczęście dla raciborzanek do końca meczu wynik nie uległ zmianie. W ocenie trenera wszystkie zawodniczki zasłużyły na pochwałę za walkę i ambicję. Ubolewał on jednak nad kolejną kontuzjowaną zawodniczką, co z pewnością utrudni grę Unii w kolejnych spotkaniach.

W ramach przygotowań do meczu el. ME 2009 z Norwegią, 7 maja, do Kadry powołane zostały następujące zawodniczki Unii Racibórz: Daria Kasperska, Paulina Rytwińska, Karcz Agnieszka, Daria Antończyk.

Teraz zawodniczki czeka 3 tygodniowa przerwa w rozgrywkach Ekstraligi ze względu na obozy i mecze reprezentacji seniorek i U-19. Wcześniej jednak raciborzanki zmierzą się w meczu 1/2 finału Pucharu Polski z rezerwami Medyka Konin.