Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Sympatycznie i wesoło

22.04.2008 00:00
Pracownicy oświaty zmierzyli się na hali w Rudniku w II Turnieju w Badmintona

II Turniej w Badmintona pracowników oświaty zorganizowany został przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W rywalizacji udział wzięli nauczyciele, dla których ruch jest przyjemnością, a wspólna rywalizacja możliwością integracji i sympatycznego spędzenia czasu. – Większość zawodników gra sobie dla przyjemności od kilku lat. Ja zacząłem przygodę z tą dyscypliną od września i na pewno można stwierdzić, że sprawia dużo przyjemności – mówi dyrektor ZSO w Rudniku, który również stanął do nauczycielskich zmagań. – Jest to druga edycja tej imprezy, myślę jednak że z pewnością powstaną kolejne. Już w obecnej edycji wzięło udział o wiele więcej zawodników niż w roku ubiegłym. Zaletą zmagań jest to, że podczas zawodów panuje przyjazna atmosfera. Na boisku od pierwszych uderzeń zaczyna się ostra rywalizacja, ale zaraz po meczu są gratulacje, podziękowania i uśmiech na twarzy. Poziom jest bardzo wyrównany i padło dzisiaj wiele zaskakujących wyników, w których faworyci przegrywali mecze, ewentualnie seta, z zawodnikami, którzy na co dzień luźno traktują tę dyscyplinę. Jest to chyba najlepsze w naszej rywalizacji, że wynik nie jest z góry ustalony i nikt nie znajduje się na straconej pozycji.
 
Wyniki w grupie kobiet: I m. Ewa Sienkiewicz, II m. Iwona Sobaczak, III m. Alina Horak. Mężczyźni: I m. Mirosław Jaskot, II m. Janusz Lewandowski, III m. Grzegorz Mikietiuk.

(asr)

  • Numer: 17/18 (836/837)
  • Data wydania: 22.04.08