W tabeli na 5

15.04.2008 00:00
Ekipa KS-AZS Rafako Racibórz skończyła II-ligowe rozgrywki na V pozycji.

– Z drużyną Delic Pol-u od trzech lat nie przegraliśmy i tym razem nie było inaczej – mówił po ostatnim ligowym meczu trener, Witold Galiński.

Siatkarze z Raciborza podtrzymali pasmo zwycięstw nad zespołem z Częstochowy. Pierwszy set to proste błędy naszych graczy i bardzo dobra, odrzucająca zagrywka Mateusza Auguścika. W drugim secie Rafako na początku odskoczyło na kilka punktów, jednak gdy na boisku pojawił się Piotr Rożniatowski, rywale dogonili AZS i doprowadzili do stanu po 22. Wygrana końcówka naszej ekipy bała zasługą dobrego bloku. W secie trzecim na boisku panowała wyrównana gra (8:8), później jednak raciborzanie zdobyli kilka punktów i utrzymali prowadzenie do końca. Ostatni set wyglądał podobnie jak partia trzecia, ostateczne zwycięstwo do 20 i cały mecz 3:1. Ekipa z Raciborza tą wygraną zakończyła sezon na piątej pozycji. W składzie naszych siatkarzy zagrali: M. Zniszczoł, B. Buniak, T. Kułaga, A. Galiński, A. Sdebel, K. Lipiec, A. Szmidtka (libero), M. Gonsior, M. Jajus, R. Łyczko, oraz K. Galiński. AZS Rafako Racibórz – Delic Pol Częstochowa 3:1 (17:25, 26:24, 25:21, 25:20).