Grali z najlepszymi

15.04.2008 00:00
Dobry występ juniorów w szachowych Mistrzostwach Polski.

Młodzi raciborscy szachiści z Silesii Racibórz dzielnie walczyli w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski w szachach.

Zawody rozgrywano od 28 marca do 6 kwietnia w nadmorskiej Łebie. Raciborski klub reprezentowało dwóch juniorów: Joanna Kasprzykowska, która wystąpiła w kategorii dziewcząt do lat 18 i Michał Obruśnik w kategorii do lat 16. Michał, startując z 21 numerem, zawody ukończył na 15 pozycji, ale w swoim roczniku 1993 zajął bardzo dobre V miejsce. Tym samym zapewnił sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach, bez konieczności rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych.  W kategorii dziewcząt do lat 18, Joanna Kasprzykowska również spisała się dobrze, gdyż startując z 27 numerem, zawody ukończyła na 23 miejscu. Dla Joasi były to ostatnie mistrzostwa w gronie juniorek.  Teraz pora na dokończenie rozgrywek w Lidze Śląskiej Juniorów, gdzie drużyna z Silesii ma ogromne szanse na awans do II ligi. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, Klub Szachowy Silesia Racibórz zajmuje I miejsce, a o awansie może zadecydować najbliższy mecz, 19 kwietnia, w Rybniku z tamtejszym M.K.Sz Rybnik. Drużyna z Rybnika co prawda jest faworytem, ale młodzi raciborscy szachiści postarają sprawić niespodziankę i powalczyć o wygraną.