Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Rafamet wspomaga

12.02.2008 00:00
Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A. z Kuźni Raciborskiej została w 2008 r. sponsorem pływaków MKS-SMS Victoria Racibórz, przygotowujących się do kwalifikacji olimpijskich Pekin 2008 (03-06.04 – Ostrowiec Świętokrzyski).

Umowę sponsorską 7 lutego, podpisali wiceprezes zarządu Ireneusz Borkowski i prezes Victorii Sławomir Szwed, którzy byli gośćmi prezydenta Raciborza Mirosława Lenka. Obok nich w uroczystości uczestniczyła najbardziej utytułowana pływaczka, wicemistrzyni Europy z Triestu i piąta zawodniczka Mistrzostw Świata z Montrealu na 200 m stylem klasycznym, wielokrotna medalistka i rekordzistka kraju Katarzyna Dulian i jej trener Piotr Generalczyk.

– Przyjechałam z Teksasu do Raciborza, aby jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji – mówi Kasia. – Wierzę, że praca z trenerem Generalczykiem przyniesie oczekiwane rezultaty i uda mi się pokonać barierę minimum. Mój klub dzięki pomocy Rafametu będzie mógł więc znacznie nas wspomóc w ważnym, kosztownym i właściwym przygotowaniu. Oby tylko zdrowie dopisało.

Nie krył swojego zadowolenia także prezes Borkowski, który żartobliwie powiedział, że jego zakład wchodzi na chiński rynek i wierzy, że pływacy obiorą z powodzeniem taki sam kierunek. – Tak poważnie mówiąc, jestem dumny, że możemy wspomóc bardzo ambitne plany zawodników Victorii. Doceniamy ciężką pracę sportowców i ich niezwykle poświęcenie. Powrót  Kasi z USA świadczy także, że Polacy nie tylko wybierają wyjazd za wielką wodę, w poszukiwaniu lepszego życia, ale obierają także odwrotny kierunek, szukając szczęścia także w Polsce. Chęć udziału w największym sportowym święcie, jakim są igrzyska, które swoim zasięgiem angażują miliony ludzi, jest już bardzo cenne – zakończył prezes Borkowski. 

Gospodarz uroczystości prezydent Mirosław Lenk, który był mediatorem sponsoringu powiedział m.in., że sportowcy, w tym i pływacy, są doskonałą reklamą oraz świetnie promują Racibórz w kraju i zagranicą. Aby osiągnąć sukcesy sportowe, trzeba wielu lat ciężkiej pracy, ambicji, silnej woli i wytrwałości. To wszystko posiada w sobie Katarzyna Dulian. – Będę trzymał mocno kciuki za jej powodzenie w walce o start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Dla Victorii to pierwsza w historii klubu tak znaczna sponsorska pomoc. Można powiedzieć, że dobrze prosperujący zakład, jakim jest Rafamet, dał znakomity przykład innym firmom lokalnym, żeby zauważyć i wspomóc tutejszych sportowców. – Bardzo dziękuję panu prezesowi Borkowskiemu i wszystkim pracownikom Rafametu za pomoc, tym bardziej cenną, że skierowaną na młode pokolenie, a fabryce życzę przynajmniej takiej wysokiej formy finansowej, jaką posiada w chwili obecnej – zakończył prezes Victorii Sławomir Szwed.

(MiR)

  • Numer: 7 (826)
  • Data wydania: 12.02.08