Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Turniej dla najmłodszych

12.02.2008 00:00
W sobotnie przedpołudnie na hali OSiR-u, młodzi pasjonaci tenisa ziemnego zmierzyli się w rozgrywkach Halowego Turnieju Tenisa Ziemnego do 15 lat.

W turnieju wzięli udział zawodnicy TKKF Victoria Rafako, a sponsorem nagród był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. – Organizowałem w poprzednich latach podobne turnieje. Dzisiaj rywalizują ze sobą tylko zawodnicy z mojego klubu, ponieważ trudno dostosować halę na przyjęcie większej ilości graczy. Sam dzisiaj dopiero wymyśliłem sposób domalowania na parkiecie linii i stworzenia na jednej hali trzech kortów do gry, aby turniej przebiegał sprawnie – mówi trener Henryk Swoboda. – Takie turnieje są bardzo przydatne. W okresie zimowym, kiedy warunki do gry na dworze są złe. Młodzi tenisiści w ciepłej hali mogą podnieść poziom swoich umiejętności poprzez rywalizację, co jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym sposobem treningu. Jest to mała odmiana od tego codziennego doskonalenia na zwykłych treningach, dodatkowo młodych cieszą rozdawane dyplomy, medale oraz losowane nagrody – dodaje H. Swoboda. Rywalizacja opierała się na grze tenisistów w trzech grupach. Zwycięzca grupy awansował do finałowej rozgrywki. Najlepszą zawodniczką okazała się Ewa Galicka. II m. zajął Janek Grabczuk. III pozycję wywalczył Kuba Ostrowicz, a IV m. Łukasz Kwapisz.

(asr)

  • Numer: 7 (826)
  • Data wydania: 12.02.08