Wiadomo już wszystko

12.02.2008 00:00
Zakończenie fazy grupowej Pucharu Ligi amatorskich siatkarzy.

Kibice po niedzielnych rozgrywkach Pucharu Ligi poznali finalistów i ekipy, którym zostaje jedynie walka o niższe pozycje.

Poranna rywalizacja rozpoczęła się od spotkania ekip El-Bis kontra Air-Team z Pszowa. Równolegle na drugim boisku rozpoczął się mecz CSK ze Złotnikiem. Drużyna El-Bisu potwierdziła dobrą dyspozycję, pewnie wygrywając z siatkarzami z Pszowa. Emocji jednak nie zbrakło w meczu na drugiej sali, w której o zwycięstwie zadecydowała ostatnia trzecia partia. Z batalii zwycięsko wyszedł jednak Złotnik, wygrywając 25:21, gwarantując sobie drugie miejsce w grupie, które daje pewność udziału w meczu o trzecie miejsce. – Znamy się już od lat, gramy, trenujemy z przeciwnikami co tydzień, wyczuli nas i ustawili taktykę, aby zagrywać cały czas na mnie. Dzisiaj trochę sobie nie radziłem w przyjęciu i to zadecydowało o przegraniu pierwszego seta. Później przestawiliśmy ustawienie, zaczął lepiej funkcjonować odbiór, było z naszej strony mniej pomyłek i udało się wygrać cały mecz – analizuje gracz Złotnika, Andrzej Szafirski.

Następnie na boisku pojawili się gracze Lunatyków oraz Kreatorów. Faworyci meczu nie dali jednak zbyt dużo szans Kreatorom i pewnie zwyciężyli w dwóch setach, do 19 i 20. W kolejnym meczu o jak najlepszą pozycję w fazie grupowej pucharu walczyli Enter z ekipą CXT. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy CXT i dosyć niespodziewanie, a zarazem bardzo pewnie, wygrali pierwszego seta 25:17. Srogiej przegranej nie przestraszyli się jednak doświadczeni gracze Entera, którzy uniknęli sensacyjnej porażki, nadrabiając dwusetową stratę (25:17,25: 14). Po tym meczu Enter czekała ciężka walka o wysoką stawkę z dobrze dysponowanym El-Bisem. Obie ekipy walczyły o pierwsze miejsce w grupie i finał rozgrywek. El-bis pokazał jednak charakter, nie oddając przeciwnikowi nawet jednego seta i wygrywając mecz pewnym 2:0 (25:19,25:21).

W tej samej chwili na sąsiednim boisku kropkę nad „i” stawiali Lunatycy, wygrywając 2:0 z CSK. Wygrana pozwoliła Lunatykom osiągnąć upragniony finał. W meczu o trzecie miejsce spotkają się Enter ze Złotnikiem, o V m. Air-Team z CSK, a o VII m. Kreatorzy z CXT. Więcej informacji o siatkarskiej lidze, tabele oraz składy ekip na stronie internetowej: