Udany start zapaśniczek z Dębu Brzeźnica

05.02.2008 00:00
Kobiety uprawiające zapasy spisują się nie gorzej od swoich klubowych rówieśników.

Reprezentantki brzeźnickiego klubu udowodniły bardzo dobrą dyspozycję w pierwszym tegorocznym Pucharze Polski Seniorek i Kadetek, otrzymując powołania do rywalizacji w turniejach o bardzo wysokiej randze.

Zapaśnicza rywalizacja odbyła się w Stargardzie Szczecińskim 25-27 stycznia. Zdecydowanie najlepiej spisała się Sylwia Bileńska która wygrała w kategorii 55 kg. W walce o złoto pokonała swoje krajowe rywalki: Annę Zwirydowską i Agatę Pietrzyk. Ponadto Sylwia uznana została najlepszą zawodniczką turnieju. Zwycięstwem udowodniła, że nadal jest najlepszą zawodniczką w Polsce w tej kategorii wagowej. Ma szansę włączyć się do rywalizacji w turniejach kwalifikacyjnych o wyjazd na Olimpiadę do Pekinu, które odbędą się 16-18 maja w Kanadzie, a 30 maja 1 czerwca w Szwecji oraz wziąć udział w Mistrzostwach Europy Seniorek, 1-5 kwietnia w Finlandii.

Bezpośrednio po wygranym turnieju, wraz z reprezentacją Kraju, Sylwia Bieleńska poleciała do USA, gdzie będzie brała udział w meczu Polska–USA oraz w silnie obsadzonym turnieju D. Schulza w Chicago.

Dobrze spisały się również młode zawodniczki w Pucharze Polski Kadetek: Sara Jezierzańska 46 kg i Justyna Ratyńska w kat. 60 kg zajęły pierwsza miejsca. Aleksandra Iwanowska w kat. 52 kg zajęła III m., Sabina Ratyńska w kat. 43 kg – V m., a Monika Ołenczyn w kat. 49 kg – VIII m. Dorobek punktowy zespołu byłby o wiele większy, gdyby nie pechowa kontuzja łokcia Nikoli Chluba, która miała realne szanse na zdobycie pozycji medalowej. Cała piątka tym samym zakwalifikowała się do finału tegorocznej XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Kadetek LKS Dąb Brzeźnica zajęło IV m. Polski Związek Zapaśniczy, doceniając wyniki osiągnięte przez młode zawodniczki, powołał je w skład reprezentacji kraju na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetek FILA, który odbędzie się 8-10 lutego w Austrii.