Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Nowe wizje Mirka G.

05.02.2008 00:00
Absolutny cel strategiczny prezydenta budzi emocje wśród internautów na forum nowiny.pl.

„Co dalej z placem Długosza?” to jeden z najchętniej odwiedzanych i komentowanych wątków na forum nowiny.pl, o tyle ciekawy, że internauci zamieścili szereg zdjęć galerii handlowych. Przypomnijmy, że właśnie pod duży obiekt handlowo-usługowy prezydent zamierza sprzedać część pl. Długosza obejmującą duży parking – dawny plac na manifestacje, parking przy starej stacji benzynowej i skwer przed basztą. Internauci zamieścili na naszym forum zdjęcia prawie wszystkich polskich galerii. To rzadka okazja, by raciborzanie, nie ruszając się z miejsca, mogli zobaczyć, co się obecnie buduje i jak może wyglądać obiekt w Raciborzu.

– Kiedyś pisałem o tym na portalu, a Mirek G. był uprzejmy i mój pomysł przerobił w wirtualną ilustrację. Mianowicie chodzi mi o zbudowanie na placu Długosza jednego wielkiego obiektu (galerii handlowo-rozrywkowej), ale o bardzo zróżnicowanych ścianach zewnętrznych. Każda z nich byłaby imitacją szeregu różnych kamieniczek. Coś takiego właśnie mają w Legnicy i nazywa się Galeria Piastów. Mają w niej 120 sklepy, a w planie multipleks i parking na dachu – wpisał A-F.

Goszczący stale na naszym portalu Mirek G. tym razem też nie próżnuje. Zamieścił w wątku swój własny projekt zabudowy pl. Długosza. Każdy z naszych czytelników może go zobaczyć i ocenić.

(waw)

  • Numer: 6 (825)
  • Data wydania: 05.02.08