Ze Spały z medalami

29.01.2008 00:00
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale gościł 25-27 stycznia najlepszych polskich juniorów i juniorów młodszych na Halowych Mistrzostwach Polski.

Największa raciborska nadzieja na pozycję medalową Katarzyna Hyjek tuż przed mistrzostwami rozchorowała się i nie pojechała na zawody, a jej koleżanki i koledzy dzielnie walczyli o medale i jak najlepsze wyniki.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Justyna Święty. Podopieczna Piotra Morki zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m wynikiem 41,49. Karolina Żebrowska (trener Karol Szynol) wywalczyła brązowy medal w trójskoku rezultatem 12,28 m. Kolejna zawodniczka trenera Szynola, Martyna Hanczerowska,  była szósta w biegu na 60 m przez płotki (9,00 s). W pchnięciu kulą Dominika Franiczek (trener Joanna Skalik) wywalczyła dziewiatą lokatę,  uzyskując 10,57 m.