Srebrna Paula

22.01.2008 00:00
W miniony weekend rozpoczął się cykl Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. W Ostrowcu rywalizowali 13-latkowie (bez raciborzan), natomiast w Oświęcimiu o medale walczyli 15-latkowie.

Wśród raciborzan wielką wolą walki popisła się Paula Żukowska ze Zrywu Opole. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu już w pierwszym dniu trzydniowych zawodów w Oświęcimiu doskonałym wynikiej 4.54,80 na 400 m stylem zmiennym zdobyła srebrny medal. Drugi dzień przyniósł podopiecznej trener Ewy Lewandowskiej dwa kolejne „krążki”. Na dystansie 400 m stylem dowolnym wywalczyła kolejny srebrny medal (4.26,44), a na 200 zmiennym przypłynęła trzecia, zdobywając brąz wynikiem 2.22,02. W ostatnim dniu mistrzostw Żukowska wystapiła na najdłuższym pływackim dystansie 800 m stylem dowolnym.

I ten start był bardzo udany. Wynik 9.08,43 pozwolił zakończyć rywalizację na drugim miejscu. Trzy srebrne medale i jeden brązowy to dorobek Pauli na oświęcimskiej pływalni i potwierdzenie przynależności do krajowej czołówki. Niezwykle szczęśliwa ze stratów Pauli była trener Ewa Lewandowska. Bardzo ważne są zdobywane przez Paulę medale, ale mnie przede wszystkim cieszą osiągnięte rezultaty. Bardzo wartościowe rekordy życiowe, poprawione nawet o kilka sekund, świadczą o dobrym przygotowaniu tej zawodniczki i jej prawidłowym rozwoju. W finale „B” (miejsca od  9-16) pływał Patryk Dorobisz (trenerzy – Rafał Bałys, Piotr Krużołek), który ostatecznie na 200 m stylem motylkowym zajął 16 miejsce (2.22,14).