Śląskie bieganie

22.01.2008 00:00
W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się, 12 stycznia, Mistrzostwa Śląska.

Po tytuł w kategorii juniorów sięgnęła Karolina Żebrowska w skoku w dal (5,40 m) oraz Justyna Święty na 300 m w czasie 41.41 sek. Srebro na 200 m wywalczyła Katarzyna Hyjek z czasem 26,54 sek. Brązowe medale zdobyli:  Magdalena Prokop na 300 m (44.85) oraz młodzik Michał Krupa na 600 m w czasie 1.31,34. Na uwagę zasługują także rezultaty uzyskane na 300 m przez Michała Jaroniego (39,29) i Mateusza Łopatkę (39,52).

Dzień później w Brzeszczach startowali miotacze, skoczkowie i płotkarze. Najlepszy wynik uzyskała Karolina Żebrowska, pokonując w trójskoku wszystkie rywalki z wynikiem 12,16 m. Kasia Hyjek sięgnęła po złoto w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 160 cm. Kasia wygrała również 60 m ppł, mijając linię mety w czasie 9,21 sek. i wyprzedzając swoją koleżankę Martynę Hanczerowską 9,32 sek. Medal srebrny w pchnięciu kulą zdobyła Dominika Franiczek z rezultatem 11,13 m. Trenerami zwodników Victorii i SMS-u są: Karol Szynol, Piotr Morka, Joanna Skalik.

Pod koniec stycznia najważniejsza impreza naszych lekkoatletów: Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na hali w Spale. Trener Karol Szynol nie może już liczyć na swoją największą gwiazdę, mistrza świata i Europy Artura Nogę, ale w jego grupie treningowej  wciąż ćwiczą niezwykle utalentowane zawodniczki m.in. Katarzyna Hyjek, Karolina Żebrowska, Martyna Hanczerowska. W Spale nie będzie łatwo –  mówi K. Szynol. – Mająca m.in. już w swoim dorobku złoty medal Mistrzostw Polski Kasia Hyjek startuje w grupie ze starszymi koleżankami, a więc należy założyć, że i lepszymi. Sport jednak to ciągła niewiadoma. Będziemy oczywiście walczyć o jak najlepsze wyniki – kończy trener Victorii.