Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Bel Canto nagrodzony

22.01.2008 00:00
Raciborski chór, 9 stycznia, wywalczył I miejsce na XII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni „Bóg się rodzi”.

– Do konkursu przygotowywaliśmy się przez miesiąc, w tym samym czasie biorąc udział w licznych koncertach na terenie Raciborza, m.in. dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” i w kolejnej edycji Wieczoru Kolęd – opowiada członkini chóru, Adrianna Marynowicz. W konkurencji zorganizowanej w Żorach udział wzięło 13 chórów. –  W ubiegłym roku również uczestniczyliśmy w konkursie, zdobywając miejsce II – mówi Karolina Kuziel. Chór Bel Canto istnieje od przeszło 11 lat i ma na swoim koncie wiele osiągnięć na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej oraz udział w dużej liczbie koncertów dobroczynnych.

– Bierzemy też udział w imprezach cyklicznych, takich jak: Trojok Śląski, Festiwal Pieśni Moniuszkowskiej, Festiwal do słów Josepha von Eichendorffa czy Wieczór Kolęd – dodają członkowie chóru. – Sukcesy są możliwe dzięki postawie młodzieży. Są chętni, otwarci, zawsze mogę na nich liczyć. Doceniam to, że  mają czas na pracę w chórze. Często słyszę negatywne wypowiedzi o dzisiejszej młodzieży – ja mam pozytywne odczucia. Bo wystarczy wyznaczyć cel, zainteresować młodzież i starać się go osiągnąć – stwierdza opiekun chóru, Marceli Reszka.

– Zajęcia chóru to świetny sposób na spędzanie czasu – zgodnie mówią młodzi chórzyści, zapraszając wszystkich, którzy lubią śpiewać i są w stanie poświęcić swój wolny czas, na próby we wtorki i piątki od godz. 16.30 do 18.00. – Nasz opiekun, Marceli Reszka, to człowiek z ogromnym poczuciem humoru, swoją charyzmą motywuje nas do pracy – dodają. Wiedzą, że zajęcia to nie tylko zabawa, ale również ciężka praca, która, jak widać, przynosi efekty.      

(JaGA)

  • Numer: 4 (823)
  • Data wydania: 22.01.08