Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

TITOmania

22.01.2008 00:00
Takiej atrakcji nie było jeszcze podczas żadnej z akcji „Zima w mieście”. Młodych raciborzan odwiedził ich roztańczony idol.

Finalista programu telewizji TVN „You can dance” Rafał „Tito” Kryla zjawił się, 16 stycznia, w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Przez ponad godzinę młody tancerz i nauczyciel tańca prezentował układy taneczne, rozmawiał o swoich doświadczeniach, a na koniec rozdał kilkaset zdjęć z autografami. – Jeszcze nigdy w Raciborzu nie byłem, ale mam tu dobrego znajomego. Z Ryśkiem Wolnym znamy się od dawna – mówił.

„Tito” zatańczył z raciborskimi fanami breakdance’a, grupą młodych chłopców – Bit Killaz. Na spotkanie ze słynnym tancerzem zaprosił ich Piotr Leks z MOS-u. – Udostępnimy im salę do ćwiczeń w soboty. Nie mieli się gdzie podziać. Szukamy nauczyciela tańca nowoczesnego, który mógłby poprowadzić w MOS cykliczne zajęcia, jednak bardzo trudno o kogoś takiego w naszej okolicy – przyznaje Leks.

Gość z TVN nauczył układu tanecznego grupę dziewcząt i chłopców, których poprosił do wspólnego tańca. Nauka trwała kilka minut, pokaz był efektowny i podobał się licznej publiczności. – Naliczyłem jakieś 300 osób – cieszył się organizator. Wspólnie z urzędnikami z magistratu, którzy przygotowali akcję „Zima w mieście”, już myślą o kolejnych wizytach młodzieżowych idoli, podczas kolejnych ferii.

(ma.w)

  • Numer: 4 (823)
  • Data wydania: 22.01.08