Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Mundur nie robi różnicy

22.01.2008 00:00
Czy policjanci mogą jeździć bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?

– Proszę zapytać policję, dlaczego jeżdżą bez zapiętych pasów. Nam każą i straszą mandatami, a widziałem, jak sami nie zapinają. Jakbym miał lepszy aparat, to bym im porobił zdjęcia – przekazał nam zirytowany czytelnik, prosząc o zachowanie swoich danych do wiadomości redakcji.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego komendy w Raciborzu, czy nasi policjanci nie zapinają pasów. – Pamiętam, że jakiś czas słyszałem o takich sytuacjach. Nasz komendant przypominał wówczas wszystkim o przestrzeganiu przepisów. Pytałem kolegów po waszym zgłoszeniu i twierdzą, że zawsze zapinają. Jeśli funkcjonariusz zostanie „złapany” z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, to poniesie takie same konsekwencje jak każdy inny kierowca – poinformował nas Mirosław Wolszczak. Dodał, że przepisy zwalniają policjantów z zapinania pasów podczas konwojowania np. przestępców. – Orzeczenie lekarskie, np. w przypadku ciąży policjantki, również umożliwi jej jazdę bez zapiętych pasów – podsumował Mirosław Wolszczak.

(ma.w)

  • Numer: 4 (823)
  • Data wydania: 22.01.08