Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

W deblu idzie dobrze

08.01.2008 00:00
Sukces młodego tenisity.

Jakub Zielonka, młody tenisista z Raciborza po raz kolejny osiągnął sukces w grze parami.

Tym razem udany wytęp Kuby miał miejsce w Wojewódzkim Turnieju rozgrywanym na kortach w Chorzowie. Obiekt ten dysponuje 9 kortami o sztucznej nawierzchni trawiastej. W rywalizacji wzięło udział ok. 20 zawodników. Raciborski tenisista próbował swych sił w singlu, w którym osiągnął ćwierćfinał, jednak natrafił w nim na przeciwnika reprezentującego wysoki poziom, Mateusza Korfantego z Bytomia, który w turnieju rozstawiony był jako zawodnik nr 1. – Jeśli chodzi o singla jestem trochę niezadowolony, ponieważ, widząc poziom rywalizacji, mogłem wygrać z pozostałymi zawodnikami, niestety miałem pecha w losowaniu i trafiłem na bardzo dobrego zawodnika w ćwierćfinale – przyznaje Kuba Zielonka.

Głównym sukcesem Kuby okazała się gra deblowa, w której zagrał wspólnie ze swoim pogromcą z gry singlowej, Matuszem Korfantym. W drodze do finału w pierwszej rundzie para ta wygrała wynikiem 6/2, 6/0. Druga runda zakończyła się zwycięstwem 5/7, 6/0, w tzw. supertajbreku po wyrównanej walce 10/7. Finał również przebiegł po myśli pary Zielonka/Korfanty, wygrali wynikiem 6/3, 6/4. – Pierwsze miejsce Kuby bardzo cieszy. Miałem parę uwag co do jego gry podczas turnieju. Staramy się ciągle eliminować błędy na treningach, na które musimy poświęcić jeszcze dużo czasu, poprawiając poszczególne techniczne elementy –  mówi trener, Bartosz Franica.

(asr)

  • Numer: 2 (821)
  • Data wydania: 08.01.08